DOLAR 32,6468 -0.47%
EURO 34,9815 -0.77%
ALTIN 2.427,22-0,72
BITCOIN 2132649-1,25%
Tekirdağ
31°

AÇIK

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

http://lambadakicin.com/wp-content/uploads/2022/12/reklamalani2.gif
Chat on WhatsApp
BELEDİYE, PAŞA TARIM İLE GELECEĞİMİZE KATKI VERİYOR

BELEDİYE, PAŞA TARIM İLE GELECEĞİMİZE KATKI VERİYOR

Süleymanpaşa belediyesi tarafından 4 yıl önce hayata geçirilen Paşa Tarım Vadisi projesi ile belediyeye ait tarlalarda ekimi yapılan bir çok üzün ile hem Sürdürülebilir tarım ile çevresel kaliteyi ve doğal kaynakları koruyor ve geliştiriyor.

ABONE OL
Eylül 16, 2023 09:11
BELEDİYE, PAŞA TARIM İLE GELECEĞİMİZE KATKI VERİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süleymanpaşa belediyesi tarafından 4 yıl önce hayata geçirilen Paşa Tarım Vadisi projesi ile belediyeye ait tarlalarda ekimi yapılan bir çok üzün ile hem Sürdürülebilir tarım ile çevresel kaliteyi ve doğal kaynakları koruyor ve geliştiriyor. Ak Pati belediyeciliğinin bu diüer bir çok belediyeye örnek olacak çalışma ile hedeflenen sonuçlara başarı ile ulaşılmış.

Süleymanpaşa belediye başkanı Hüseyin Uzunlar Paşa tarım vadisini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Sürdürülebilir tarım ve kalkınma adına atılacak adımlarımızın planlamasını yaptığımız ziyarette, çalışma arkadaşlarımıza işlerinde kolaylıklar diledik.

Uzunlar, “Tarım sadece gıda ihtiyacımızı karşılamıyor; çevreden ekonomiye, çiftçi refahından toplumsal ilerlemeye kadar pek çok alanı da etkiliyor. Bu nedenle tarımın sürdürülebilir olması, çok büyük önem taşıyor.

Dünya nüfusu, temel besin ihtiyacını topraktan karşılıyor. En basit tanımıyla, “toprağın işlenmesi” olan tarım bu anlamda, yıllar geçtikçe artan dünya nüfusu için en temel  gıda kaynağı.

Ancak tarım, bizler için besin üretme kabiliyetinin ötesinde çok daha büyük bir toplumsal işlev görüyor. Tarım aynı zamanda çiftçilerin ve toplumun refahını; toprak sağlığı, su kaynakları ve bio-çeşitlilik  gibi çeşitli fiziksel ve biyolojik çevrelerin yönetimini; büyük bir işgücü ile bu işgücünün refahını; yani sosyalekonomik ve ekolojik sistemlerin bütününü kapsıyor.

Bu kadar büyük bir sistemi kapsadığı için de tarım, “sürdürülebilirlik” kavramını odağına alıyor. Bunun ardındaki denklem ise çok basit. Eğer tarımsal üretimin sürdürülebilirliği sağlanamaz ve bir noktada tarım nüfusun ihtiyacını karşılayamazsa dünya büyük bir açlık tehdidiyle karşılaşacak. Üretim şimdiki seviyeden daha da geriye giderse çok hızlı bir şekilde önce üreticiler, hemen peşinden istihdam, ülke ekonomisi ve nihayet toplum refahı etkilenecek.

İşte, böylesine bir kriz senaryosu ile karşılaşmamak için tarımın sürdürülebilirliğinin sağlanması gerekiyor. Bunun için bir yandan acil önlemler alınırken bir yandan da akıllı tarımsal teknolojiler geliştiriliyor. Paşa Tarın vadisi ile Süleymanpaşa Belediyemiz olarak sürdürülebilir tarım üzerine hem mevcuttaki belediyemize ait arazilerde üretim yapıyor, üretilen ürünleri de aşevimizde her gün düzenli 5000 ihtiyaç sahibine sıcak 4 kap yemek olarak ulaştırıyoruz.” dedi.

Uzunlar Süleymanpaşa belediyesi olarak kendi kendine yeten üretken belediyecilikte öncelikli olmaya önem verdiklerini ve halkımızın güvenini hizmetleri ile sürdürdüklerini dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.